Yirmi’nci Marble – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı

Yirmi’nci Marble – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı

26 – 29 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenecek MARBLE – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 20. Yılına Hazırlanıyor.

İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, “Bir dünya markası olmuş fuarımızın 20. gurur yılını gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Hazırlık çalışmaları sürüyor. Gelen tüm başvurulara olanaklar ölçüsünde olumlu yanıt vermeye çalışıyoruz.

Sektörden gelen yoğun katılım talebi nedeniyle bu yıl da Kültürpark’ın maksimum seviyede kullanılmasını sağlıyoruz. Prefabrike üniteleri bu yıl da kuruyoruz. Alan düzenlemesinde revizyon yaparak katılımcı sayısını maksimum seviyeye çıkarmaya çalıştık.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kenti fuarcılık sektöründe büyüterek dünya standartlarına taşıma hedefi doğrultusunda projelendirilen ve inşaatı devam yeni fuar merkezi, İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak.

Yeni fuar alanı ile dünya doğaltaş sektörünün her Mart sonunda İzmir’de buluştuğu önemli bir platform olan MARBLE Fuarı’nda dünya liderliğini hedefliyoruz” dedi.

YENİ HOL İNŞA EDİLECEK

Kültürpark’ın kullanım olanağı maksimum seviyeye çıkartılmaya çalışılırken; fuara ilişkin katılım taleplerine en yüksek oranda olumlu yanıt verilmesi hedefleniyor.

Katılımcı başvurularının yoğun olduğu fuarda, yer taleplerine uygun olarak tahsis çalışması yürütülüyor.  MARBLE için mevcut 5 kapalı alanın yanısıra 4 prefabrike hol ünitesi inşa edilecek.

Katılımcı sayısının azalmayıp arttığı fuara ilişkin yaşanan en büyük sorun ise,  Kültürpark’taki yer sıkıntısı oldu. Alan darlığı nedeniyle yaklaşık 300 firmanın katılım veya yer büyütme taleplerine olumlu yanıt verilemedi.

FUARA DESTEK VEREN SEKTÖREL KURULUŞLAR 

Türkiye Mermer, Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER), Afyonkarahisar – İscehisar Mermerciler Derneği, Bilecik Mermer ve Granit Sanayicileri Derneği, Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği, Diyarbakır Mermerciler Derneği, Ege Maden İhracatçıları Birliği, Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği, İstanbul Maden ve Metal İhracatçıları Birliği, Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği, İzmir Mermerciler Derneği, İzmir Mermerciler Odası, Muğla Mermerciler Derneği, Sivas Doğaltaş ve Madenciler Derneği, Burdur Mermerciler Derneği.

Bu gönderiyi paylaş